Nasıl Sağlıklı Kırmızı Et Seçin

İnsanlar önlemek kırmızı et çok çeşitli nedenlerle: Sağlık, sindirim, hayvan hakları ve mali nedenlerden çabuk akla gelen. CNN Money göre Amerikalıların yaklaşık 55 kilo Dana kisi 2013 yılında aşağı yaklaşık 58 kilo 2012 yılında, yemek için USDA tahminlere göre tahmin edilmektedir.

Yani, sığır eti yemek gerektiğini ' kendiniz için bu soruya cevap vermek zorunda. Et yemek olmadan sağlıklı bir vücut kesinlikle rock ve ben herkes için eğer o inşaat için sen. Yani, bir etobur olmaktan hoşlanıyorsanız, sağlıklı diyet de bir parçası olarak bir biftek yemek için birçok Artıları vardır dedi. Yağsız kırmızı et iyi B-12 vitamini, niasin, çinko, demir, protein ve omega 3 yağ asitleri kaynağıdır.

Eğer bir yüksek kaliteli dört gram porsiyon için iki sopa veya üç haftada bir kez tıklatıp bir fileto, bonfile veya yağsız kıyma, sağlıklı bir seçim yapma konusunda iyi hissedebilirsiniz. Araştırma, yağsız kırmızı et (görünür yağ trimmed) kardiyovasküler risk faktörleri artırmaz gösterir.

Geleneksel sığır, doğal sığır, çim beslenen sığır, hiçbir hormonlar, organik sığır. Ha ' bütün bunlar buzz kelimeler et sektöründe karışık duygu olabilir. Ne demek ve hangilerinin en iyi ' çözme ve sizin için en uygun olan seçenekleri belirlemek için bazı ipuçları.

Geleneksel sığır aka doğal sığır eti

Geleneksel sığır eti satın alma benim ilk tercihi değildir. Geleneksel sığır genellikle doğal Dana etiketlenir. ABD Tarım Bakanlığı (USDA) doğal olarak minimal işlenmiş et hiçbir katkı maddesi içeren tanımlar. Bütün taze et, bir madde etiket yok et durumda bulunan (bir etiket eklenir ürün bir dolgu veya çözümü içeriyorsa) doğal sığır. İle bu geleneksel/doğal dana, inek antibiyotik ve büyüme hormonları verilebilir.

CNN göre en geleneksel sığır inek bir feedlot Mısır, soya, tahıl ve diğer takviyeleri, artı hormonlar ve antibiyotikler konsantre bir karışımını tarih itibariyle tamamlanmış demektir. Feedlots üzerinde onlar çoğunlukla Mısır ve yemek için insanlar için uygun değil tahıl beslenir. Mısır onları daha hızlı bir şekilde kilo alır çim bir inek doğal diyet daha fazla kalori vardır. Geleneksel sığır çoğumuz büyüdüm sığır olduğunu. Bu genellikle güvenli yemek için kabul edilir, ancak tüm beslenme çim beslenen veya organik sığır eti ile ilişkili. Orada da zaman zaman gıda kaynaklı hastalık salgınları et hacminin bir büyük ölçekli geleneksel Mezbaha steril tutmak daha zor olduğu gibi ve bu nedenle kirlenmesi daha büyük olasılıkla daha küçük ölçekli işlemlerinden gelen et.

Hiçbir hormonlar ve/veya hiç antibiyotik

Sığır eti etiketleme üzerinde sadece geldiğini yazılı hiçbir hormon görürseniz — hiçbir hormon inekler için verildi. Aynı şekilde hiçbir antibiyotik anlamına gelir hayvan hastalık veya enfeksiyon mücadele için antibiyotik verilmemiştir. Etiketleri, ancak okurken metni dikkatli olun. Antibiyotik gerektirmeyen bu özel talep asla USDA tarafından yetkili olarak anlamsız, bu etiketleri açık veya tutarlı anlamı yoktur. İki diğer yanıltıcı ifadeler: Hayır antibiyotik kalıntıları ve hiçbir antibiyotik büyüme promotants. Ne talep USDA onaylı ne de hiçbir antibiyotikler hayvan yaşamı boyunca kullanıldı sigortalanır.

Çim-Fed et

Sığır eti bu tür öncelikle çim ve doğal inek tarafından yenir diğer yiyeceklere inek gelir. USDA göre olarak çim beslenen sertifikalı hayvan cant var olmak fed tahıl veya tahıl yan ve büyüyen sezonunda mera sürekli erişimi olması gerekir. Çevre çalışma grubu çim beslenen sığır eti daha az antibiyotik ve hormonlar olduğunu yazıyor.

Dahası, beslenme günlüğü Mart 2010 raporda hayvanlar çim beslenen sığır eti sağlıksız yağ düzeyi düşük ve omega-3 yağ asitleri, kalp-damar sağlığı için daha yüksek düzeyde olduğunu buldu. Çim beslenen sığır eti de diyet kolesterol düzeyi düşük olan ve daha çok vitamin A ve E gibi antioksidanlar sunmaktadır.

Organik sığır eti

Sertifikalı organik et de mera için sürekli erişimi vardır ve sadece organik olarak yetiştirilen yem beslenmeleri gerekir hayvanlardan gelmelidir. Bu inekler herhangi bir çim veya genetik olarak değiştirilmiş veya sentetik gübre veya pestisitler ile büyüdü tahıl beslenen olamaz anlamına gelir... Dahası, organik et ve kümes hayvanları hormon veya antibiyotik (hayvan tedavi gerekir ama gibi organik satılacak edemiyor hasta) ile tedavi edilemez.

EWG göre organik et ve süt yüzde 100 çim beslenen ineklerin gelebilir iken bazı gelir bir doğal çim diyet olarak aynı beslenme yararları sağlamaz bir tane tabanlı diyet yemek feedlots kendi döneminde parçası harcamak hayvanlar. Etiket et hem çim beslenen ve organik bildiren sürece, bu olmayabilir.

Olsun veya olmasın et diyet içine uyguladığı konusunda kişisel bir karardır. Her şeyi ile yemek olarak olmak önemlidir vücudunuzun ve sağlığınız için en iyi olanı hakkında en bilinçli kararlar bu yüzden mümkün olduğunca bilgili. Et sen karar vermek bir şey kalite ve/veya organik yüksek satın almak için ekstra çaba değer olabilir.